Müügitingimused

 1. Müügitingimuste kehtivus

1.1. E-poe omanik on WOHOM OÜ (registrikood 10532666), asukohaga Saare, Sõreste küla Kanepi vald Põlvamaa 63121, Eesti Vabariik.

1.2. Müügitingimused kehtivad aadressil https://www. valikaimlad.ee asuva ostukeskkonna (edaspidi E-pood) omaniku WOHOM OÜ (edaspidi Müüja) ja kliendi (edaspidi Klient) vahel kaupade ja teenuste ostmisel. 

1.3. Käesoleval lehel oste sooritades kinnitab Klient oma nõusolekut alljärgnevate müügitingimustega.

1.4. Lisaks käesolevatele tingimustele reguleerivad E-poest toodete ostmisel tekkivaid õigussuhteid Eesti Vabariigis kehtivad võlaõigusseadus (edaspidi VÕS), tarbijakaitseseadus (edaspidi TKS) ja teised õigusaktid.

1.5. WOHOM OÜ jätab endale õiguse teha müügitingimustes muudatusi. Nimetatud muudatusi kajastatakse veebilehel www.valikaimlad.ee.

 

 1. Hinnainfo

2.1. Kõik E-poes kuvatavad hinnad on esitatud eurodes ja sisaldavad käibemaksu.

2.2. Hinnad ei sisalda kauba kohaletoimetamise ega paigaldamisega seotud kulusid.

2.3. Kauba kohaletoimetamise kulu on osade kaupade ostmisel ostukorvis määratud, kuid kauba eripära tõttu võib see info ka puududa. Kauba kohaletoimetamise kulu täpsustatakse ja kinnitatakse tellimuse täitmisel Müüja ja Kliendi vahel. 

 

 1. Tooted 

3.1. E-poes kuvatavad tooted toodetakse või komplekteeritakse vastavalt Kliendi tellimusele WOHOM OÜ ruumides. Nimetatud toodete saadavus tagatakse mõistliku koguse piires.

3.2. Juhul kui ilmneb, et esitatud tellimuse täitmine ei ole E-poes näidatud tarneajaga võimalik, kontakteerutakse Kliendiga ning pakutakse välja kiireim võimalik lahendus. Kui Klient ei ole pakutud lahendusega nõus, tagastatakse Kliendile kogu ostusumma 14 kalendripäeva jooksul.

3.3. E-poes kuvatavad fotod toodetest on illustratiivse tähendusega ning võivad vähesel määral tahtmatult erineda toote tegelikust väljanägemisest. Vähesel määral värvitooni, detailide või mehhanismide erinemine toodetel on E-poest tellimisel kliendi võetud risk. 

3.4.E-poes kuvatavad fotod, videod ja illustratsioonid toodetest on WOHOM OÜ vara, mida võib kopeerida või teistes kanalites presenteerida ainult WOHOM OÜ kirjalikul loal.

 

 1. Ostutingimused

4.1. Klient komplekteerib E-poes soovitud toote vastavalt juhistele ning lisab selle ostukorvi, vajutades nupul “Osta”.

4.2. Tellimuse vormistamiseks tuleb Kliendil liikuda Ostukorvi lehele, kontrollida ostu sobivus ja vajutada nupul „Mine maksma“.

4.3. Tellimuse kinnitamiseks tuleb sisestada nõutud tõesed andmed, kontrollida nende õigsust ja vajutada nupul „Edasi“. Juhul kui kuvatakse info toote tarne kohta, valib Klient sobiva tarne valiku.

4.4. Klient kinnitab tellimuse ja tasub kogu tellimuse eest Müüja poolt pakutud maksekeskkondades. Klient kontrollib enne tasumist, et tellimuses kajastatud tooted, kogused ja hinnad vastavad Kliendi tegelikule soovile.

4.5. Ostu sooritamiseks tuleb valida üks sobiv makseviis:

 • Arve alusel
 • Maksa pangas
 • Esto järelmaks
 • Esto 3
 • Inbank järelmaks

4.6. Ostusumma tasumise järel saadab E-pood Kliendi ja Müüja e-postile tellimuse kinnituse. 

4.7. Müüja ei vastuta tellimuse täitmisel Kliendi poolt esitatud ebakorrektsetest andmetest tingitud täitmise võimatuse või mistahes sellest tulenevate tagajärgede eest.

 

 1. Makseviisid

5.1. Panga makseid vahendab Montonio Finance. Tasumine toimub väljaspool e-poodi turvalises keskkonnas – pangalingiga tasumisel vastava panga turvalises keskkonnas ja krediitkaardiga tasumisel Montonio Finance turvalises keskkonnas. Leping jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest e-poe arvelduskontole.
Eesti pangalingid: Swedbank, SEB, Luminor, LHV, Coop Pank, Visa/Mastercard
5.2. Kauba eest tasumisel on võimalik kasutada Esto järelmaksu ja Esto 3( maksa 3 osas)abi.
Montonio vahendusel on võimalik ühe taotlusega saada järelmaksupakkumine mitmelt krediidiandjalt ning valida enda jaoks sobivaim. Järelmaksu taotlemiseks vali makseviisiks Esto järelmaks, täida krediiditaotlus ning soovi korral sõlmi leping krediidiandjaga.
5.3. E-poe omanik on isikuandmete vastutav töötleja ning edastab maksete teostamiseks vajalikud isikuandmed volitatud töötleja Montonio Finance ja Esto AS-ile.

 

6. Tarneaeg

 

6.1. Alates kauba tellimise ning makse laekumise hetkest saab ostja laos oleva toote kätte hiljemalt 14 kalendripäeva jooksul. Tarneaeg sõltub, kas toode on tellitud koos viimistlusega või ilma. Eelneval kokkuleppel on võimalik ka lühem või pikem tarneaeg. Tooted mis pole hetkel laos on tarneaeg kuni 4 nädalat alates ülekande laekumisest.
6.2. Peale makse laekumist WOHOM OÜ arvelduskontole võetakse teiega ühendust 3 tööpäeva jooksul, et leppida kokku kauba kohaletoimetamise ja kättesaamise aeg.


7. 
Kohaletoimetamine

 

7.1. Toote hind ei sisalda transporti. Tellimust esitades saate valida, kas soovite transporti meie poolt või tulete kaubale ise järele.

7.2. E-poest ostetud tooteid tarnime üksnes Eesti Vabariigi piires. Kokkuleppel ka naaberriikidesse.

7.3. Puitehitiste ja muude suuremate toodete transport lepitakse kokku Kliendi ja Müüja vahel.

7.4. Transporditeenuse hind sõltub maakonnast, kuhu soovite toodet tellida. Tellimuse täitmisel tuleb aadressiks märkida koht, kuhu soovite e-poest tellitud toodete kohaletoomist.

7.5. Eesti piires on transportteenus kliendile ostukorvis määratud hinnaga. Juhul kui ostukorvis tarne hinda ei ole, siis lepitakse see tellimuse kinnitamise järel eraldi kokku.  Transportteenuse tasu ei lisandu kui Klient tuleb ise tootele Müüja juurde järele.

7.6. Toode mis on meie poolt tellitud koos transpordiga,  tuleb transpordiautole tagada asukohas piiranguteta ligipääs toote mahalaadimiseks. Tõstukauto mõõtmed: Pikkus: 6800mm; Laius: 2180mm; Täismass: 3550kg

7.7. Juhul, kui toode ei jõua Kliendini heas seisukorras, on Klient kohustatud sellest viivitamatult Müüjat teavitama, saates vastavasisulise kirja koos pildimaterjaliga e-posti aadressile info@valikaimlad.ee


8. 
Taganemisõigus

 

8.1. Pärast tellimuse kättesaamist on Kliendil õigus E-poes sõlmitud lepingust taganeda 14 päeva jooksul kui tellimus ei ole valmistatud Kliendi tingimustele vastavalt. Taganemisõigust ei ole tellimusest, mis valmistatakse Kliendi poolt esitatud tingimuste kohaselt (VÕS § 53 lg 4 p-d 2 ja 3). Taganemisõigus ei kohaldu, kui Kliendiks on juriidiline isik.

8.2. 14-päevase tagastamisõiguse kasutamiseks ei tohi tellitud kaupa kasutada muul viisil kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks viisil nagu see on lubatud kauba testimiseks füüsilises poes. Kui kaupa on kasutatud muuks otstarbeks kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks või sellel on kasutamise või kulumise märke, on Müüjal õigus alandada tagastatavat tasu vastavalt kauba väärtuse vähenemisele.

8.3. Kauba tagastamiseks tuleb esitada kauba ostmisest taganemise avaldus ning saata see e-posti aadressile info@valikaimlad.ee hiljemalt 14 päeva jooksul alates kauba kättesaamisest. Kauba tagastamise kulud kannab Klient, välja arvatud juhul, kui tagastamise põhjus seisneb asjaolus, et tagastamisele kuuluv asi ei vasta tellitule (nt vale või defektiga asi). 

8.4. Klient peab kauba tagastama avalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul või esitama tõendi, et ta on eelnimetatud perioodi jooksul kauba üle andnud kauba vedajale. E-pood tagastab tagastatava kauba kättesaamisel Kliendile viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel arvates taganemisavalduse saamisest, kõik Kliendilt lepingu alusel saadud tasud.

8.5. E-pood võib keelduda tagasimaksete tegemisest seni, kuni on lepingu esemeks oleva asja tagasi saanud või kuni Klient on esitanud tõendid, et on asja tagasi saatnud, sõltuvalt sellest, kumb toimub varem. 

8.6. Kui Klient taganeb tellimusest osaliselt, siis toimub transpordikulude tagastamine proportsionaalselt, vastavalt tagastatud kauba hulgale kogu tellimusest. 

8.7. E-poel on õigus taganeda müügitehingust ning nõuda Kliendilt tagasi kaup, kui kauba hind E-poes on eksituse või tehnilise rikke tõttu märgitud oluliselt alla kauba turuhinna.

 

9. Pretensioonide esitamise kord

 

9.1. Eraisikutele müüdud toodetele kehtib 2-aastane pretensioonide esitamise tähtaeg. Müüja ei vastuta toote lepingutingimustele mittevastavuse eest, kui Klient teadis lepingu sõlmimisel asja lepingutingimustele mittevastavust. Juriidilistele isikutele kehtib garantii 6 kuud.

9.2. E-pood vastutab eraisikust Kliendile müüdud kauba lepingutingimustele mittevastavuse või puuduse eest, mis oli olemas juba asja üleandmise hetkel ning mis ilmneb kuni kahe aasta jooksul, alates kauba üleandmisest ostjale. Sellest esimese kuue kuu jooksul asja üleandmisest Kliendile eeldatakse, et puudus oli olemas juba asja üleandmise ajal. Vastava eelduse ümberlükkamine on Müüja kohustus.

9.3. Toote nõuetele mittevastavuse või puuduste ilmnemisel kohustub Klient Müüjat sellest teavitama koheselt, kuid mitte hiljem kui 2 kuu jooksul peale vea ilmnemist, saates enda kontaktandmed, probleemi täpse kirjelduse ja tellimuse numbri e-posti aadressile info@valikaimlad.ee. Toote puuduse ilmnemisel tuleb koheselt lõpetada toote kasutamine.

9.4. Kõik pretensioonid vaadatakse läbi ja Kliendiga võetakse ühendust esimesel võimalusel, kuid mitte hiljem kui 15 päeva jooksul alates pretensiooni kättesaamisest.

9.5. Tarbijal on võimalik kauba lepingutingimustele mittevastavuse korral tugineda seaduses sätestatud õiguskaitsevahenditele.

9.6. Toote lepingutingimustele mittevastavuse korral kannab toote parandamisega või toote asendamisega seotud kulud, eelkõige veo-, posti-, töö-, reisi- ja materjalikulud, Müüja. 

9.7. Müüja ei vastuta tellitud toodete mittesihipärasest kasutamisest tekkinud kahjude eest, samuti kohaletoimetamise viivituse eest, kui see on tingitud asjaoludest, mida Müüja ei saanud mõjutada ja/või mis on tingitud temast mitteolenevast vääramatust jõust. 

8.8. Müüja ei hüvita Kliendi tehtud kulutusi toote nõuetele mittevastavuse või puuduste korral ega vastuta nende eest, kui: 

 • toote väärtus on langenud või toode on kahjustunud Kliendi süül, 
 • puudused on tekkinud toote mittesihtotstarbelise kasutamise, sh hooldusjuhise mittejärgimise tagajärjel, 
 • toote väärtus on langenud tavapärasel kasutamisel tekkinud loomuliku kulumise tõttu, puudub ostu sooritamist tõendav dokument.

 

10.Vastutus

 

10.1. Müüja ja Klient vastutavad teineteise ees käesolevate müügitingimuste rikkumisega teisele poole tekitatud kahju eest Eesti Vabariigis kehtivates õigusaktides sätestatud juhtudel ja ulatuses.

10.2. Müüja vastutab Toote müügihinna ulatuses.

10.3. Klient kohustub kasutama E-poe teenust üksnes seaduse ja heade tavadega kooskõlas olevatel eesmärkidel.

Ostukorv